Uçurtma Dövmesi

Uçurtma Uçuran Çocuk Dövmesİ

Dövme tasarımımızın sahibi bu kez Selen. Uçurtma uçuran çocuk dövmemizin hikayesi birazcık hüzünlü.

Selen stüdyoya geldiğinde oldukça kararlıydı, Bir küçük erkek çocuğunun uçurtma uçururkenki halini dövmeleştirmemizi istedi.

Hikaye biraz hüzünlüydü. Neden? Bu dövmeyi  istediğini sorduğumda, aldığım cevap beni oldukça şaşırtmıştı.

Genelde insanlar çok sevdikleri insanları kaybettiklerinde bu tarzda çalışmaları isterler ve aslına bakılırsa bu kararı vermekte her zaman çok zor ve ağır olabilmektedir.

Ne olursa olsun sevdiğimiz biri için dövme yaptırdığımızda unutmamamız gereken en öneli şey, onun hiç birzaman oradan çıkmayacak olmasıdır. Bu sorumluluğa gerçekten hazır mıyız sorusuna verilecek cevap en önemlisidir.

 

Selenin  dövme hikayesine dönersek;

Selen Bir psikoloji öğrencisi ve bir dersi için,ailesi hapiste olan mahkum çocuklarına ve kimsesiz çoklara özel eğitim ve koruyucu ablalık yapmaktaymış.

Dövmemizdeki erkek çocuğu da onun 1 yıl boyunca koruyuculuğunu yaptığı ufaklığın ta kendisi.

bir çocuğun gelişiminde faydalı olacak bütün faliyetleri 1 yıl boyunca birlikte yaşamışlar,ilk hamburgeri beraber yemişler,ilk bisiklete birlikte binmişler,ilk topa beraber vurmuşlar ve ilk uçurtmayı birlikte uçurmuşlar…

Ta ki 1 yıllık sürecin sonuna kadar…

Merak etmeyin herkesin sağlığı yerinde sadece kanunlar gereği kişilerin birbirlerine bağlılığının artmaması için, kanunen 1 yıldan fazla danışmanlık yapılamamaktaymış ve veda anını ölümsüzleştirmek için de bu dövmeyi tasarlamamızı istemiş.

Umarız ufaklığın geleceği de bu dövmedeki kadar renkli ve özgür olur.

ucurtma ucuran kiz dovmesi

ucurtma ucuran kiz dovmesi