Dövme Fiyatları | İstanbul Dövme Fiyatları

Dövme Fiyatları

Dövme fiyatları hakkında merak edilen her şeyi bu yazımızda açıklamaya çalıştık. Dövme Ücretleri neye göre değişir? Santimetre kare cinsinden dövme fiyatları nasıl hesaplanır? İşçiliğine göre Dövme Fiyatları farklılık gösterir mi? Dövme Açılış Ücreti nedir? gibi sürekli merak ettiğiniz konuların hepsine bir cevap vermeye çalıştık.

Siz dostlarımız tarafından sürekli dövme fiyatları ile ilgili sorular almaktayız ve kafanızda oturması açısından bu yazıyı yazmaya karar verdik.

Dövme Fiyatlarının değişken olmasının birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Dövmeyi yapan dövme sanatçısının tecrübesinden tutun, kullanılan malzemenin kalitesi, dövmenin yapıldığı stüdyonun resmi dairelere kaydının olmasına kadar birçok farklı etken mevcuttur. (vergi dairesine kayıtlı ve gerekli belgelere (ustalık, kalfalık ve hijyen belgeleri gibi.)sahip olması gibi) Şimdi örnekler üzerinden ve detaylıca dövme fiyatlarının neye göre değiştiğini ve ortalama dövme ücretlerini beraberce inceleyelim.

Dövme Makine Açılış Ücreti Nedir?

Dövme ile ilgili en temel soruların başında “”Dövme Makine Açılış Ücretiniz Nedir?”” gelmektedir.

Bizlerden her zaman her şeyin en kalitelisini ve en iyisini kullanmamız beklenmekte. Bizlerde kaliteden, sağlıktan asla ödün vermemek adına her bir malzememizi özenle seçmekte ve tedarik etmekteyiz.

Dövme fiyatlarındaki en büyük etken de bu malzemelerin kalitesidir. Malzeme üretimi ne yazık ki ülkemizde gelişememiştir, yurt dışından getirildiği İçin ( Türkiye’deki distribütörler aracılığı ile) fiyatlar DOLAR ve EURO üzerindendir.

Makine açılış ücreti dediğimiz aslında dövmenin başlangıç maliyetidir. Size yapılacak herhangi bir dövme de kullanılacak malzemelerin ve mesai saatinin ücretidir.

Küçük, basit yazı dövmeleri, rakamlar, burç sembolleri gibi gerçekten küçük olan dövmeler  bu maliyet üzerinden fiyatlandırılmaktadır.

Dövme makine açılış ücreti içinde kullanılan boya, iğne,eldiven, vazelin, dil tahtası, hijyen ürünleri, sarf malzemeler, elektrik vb. giderler gibi 50’nin üzerinde kalem bulunmaktadır.

 

Dövme Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Dövme Fiyatlarını en çok etkileyen faktör yapılacak çalışmanın boyutları ve işçiliğidir. Yazı dövmeleri, belli semboller, harfler gibi kolay işçilikli dövmeler ile kol kaplama dövmeleri, sulu boya dövmeler, portre dövmeler gibi detaylı çalışmalar bir biri ile kıyaslanmamalıdır.

Dövme ücreti belirlerken dikkat ettiklerimizi sıralayacak olursak

  • Dövmenin yapılacağı bölge: El bileği, kol, omuz, bacak gibi.
  • Yapılacağı boyut: 10 cm e 2 cm yazı dövmesi, üst kol kaplayacak bir maori dövme gibi.
  • Yapılacağı teknik: Tribal, siyah gri, sulu boya, geometrik gibi dövmenin işçilik detayları basit çizgilerden mi oluşuyor, yoksa saatler mi alacak.
  • Süre, seans sayısı: Yapılacak çalışmanın süresi 30 dakikalık bir çalışma mı 3 er saatten 3 seanslık bir çalışmamı?

Renkli Dövme Fiyatları Neden Daha Pahalı?

Renkli Dövme Fiyatlarının diğer çalışmalara göre biraz daha farklı olmasının temel sebebi işçilik sürecinin artması ve kullanılan malzeme sayısının artmasından kaynaklanmaktadır.

Bir yazı dövmesine ufak bir renk dokunuşu fiyatları değiştirmezken, sulu boya tarzı gibi farklı tekniklerin uygulandığı dövmelerin fiyatları farklılık gösterebilmektedir.

Taksim Dövme Fiyatları 

Dövme denilince ilk akla gelen yer Taksimdir ve Taksim Dövme Fiyatları, sanılanın aksine  İstanbul geneli dövme fiyatları ile eş değerdir.

Yapılacak çalışmanın bölge, boyut ve tekniği gibi bilgileri bizimle paylaşarak dövme fiyatı öğrenebilirsiniz.